«Почесні громадяни Києва. 1872-1917 роки»
- vitalikbaraney
- 17 февр. 2020 г.
- 1 мин. чтения
26 листопада 2019року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулась презентація книги Тетяни Водотики «Почесні громадяни Києва. 1872-1917 роки» видавництва ″ВАРТО″. Студенти відділення «Сестринська справа» ВНЗ КММК відвідали цей цікавий та пізнавальний захід. Серед почесних гостей презентації – колишній Міністр охорони здоров’я України, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМНУ, голова Ради почесних громадян міста Києва Микола Поліщук та президент Київської фундації культури Сергій Костянчук. Автор книги Водотика Тетяна – дослідниця економічної історії, бізнес-історії, урбаністики, історії ХІХ – початку ХХ ст. У 2011 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет) з відзнакою. У 2014 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Культура підприємництва в містах Наддніпрянської України (друга половина XIX – початок XX ст.)».
Презентуючи свою книгу, Тетяна розповіла про виконану нею дослідницьку роботу, про традиції присвоєння звання «Почесного громадянина м.Києва», про меценатство, про особливі заслуги перед громадою міста та іншу діяльність тих громадян, що удостоїлись такого звання. Традиція присвоєння звання почесного громадянина за визначні заслуги існувала в Києві до 1917 року. Ця традиція відновилася у 80-х роках ХХ століття й існує дотепер. Серед представлених у книзі імен є всесвітньо відомі Іван Фундуклей, Федір та Нікола Терещенки, Володимир Караваєв та інші.






Після презентації книги для студентів ВНЗ КММК співробітниками бібліотеки була проведена екскурсія по самій будівлі бібліотеки, яка належала колись родині цукрозаводчиків та меценатів Терещенків. Студенти мали змогу ознайомитись з історією родини, долею нащадків цього роду та оглянути дбайливо збережені бібліотекарями інтерьєри кімнат та інших приміщень будівлі. Студенти мали змогу зануритись в атмосферу того часу, доторкнутись до старовинних речей, відкрити раритетний сейф, оглянути старовинний ліфт у книгосховище, подивитись на себе у венеціанське дзеркало, пофотографуватись у інтерьерах приміщень. Залишилось море позитивних вражень!



Opmerkingen